Šerkšnų medaus ūkis

Bitininkauti pradėjome dar 1982 m., kai Jurgis ir Regina Šerkšnai įsigijo pirmąjį avilį. Iki tol Regina Šerkšnienė studijavo bitininkystę tuometiniame I. Mičiūrino žemės ūkio technikume Kaune. Baigusi studijas dirbo Lietuvos žemdirbystės mokslinių tyrimų instituto bityne Dotnuvoje, o nuo 1978 m. prižiūrėjo kolūkio bites. Kolūkiui iširus, įsigijo dalį jo bityno ir kartu su vyru toliau augino bites Raseinių rajone.

medaus nuotrauka

Bityne nuolat kuriame naujaus produktus iš savo medaus, prijungdami naujus ingriedientus ir atrasdami naujus skonių derinius. Mūsų medaus produktus mėgsta ne tik mugių lankytojai, restoranai, bet ir mažieji smaližiai. Tai įkvepia Šerkšnų šeimyną nesustoti: kurti naujas pakuotės, atrasti naujus skonių dernius, populiarinti tikrą lietuvišką medų.

medaus nuotrauka

Ūkyje dirba kelios kartos – seneliai, vaikai ir vaikaičiai. Medus – visos Šerkšnų šeimos jungtis.

medaus nuotrauka

2008 m. prie tėvų prisijungė sūnus Dainius su žmona Viktorija ir pirmagime Sniege. Dainius pradėjo modernizuoti ūkį. Augo šeima, gimė vidurinioji dukra Mėta, kartu augo ir bitininkystės ūkis. Medaus kasmet išsukame vis daugiau, tad paramų dėka atnaujinome gamybos patalpas, nusipirkome modernią įrangą: naujus medsukius, atakiavimo stakles, fasavimo ir etiketavimo mašinas. Šiuo metu bičių šeimų turime apie 550. Bityne jau laksto ir sūnus Jonas Teodoras.

Tobulėja ne tik bitynai, gamybos bazė, bet ir mes. Nuolat dalyvaujame bitininkams skirtuose mokymuose, skaitome Lietuvos bitininkų ir užsienio autorių literatūrą. Nuo 2021 m. Viktorija pradėjo veiklą Lietuvos apiterapeutų asociacijoje kaip valdybos narė.

Mes esame atviri ir bendraujantys, todėl mielai žiniomis dalinamės prie puodelio arbatos, mugėse ar telefonu.

Per 40 bitininkavimo metų žymiai patobulėjo medaus surinkimo ir paruošimo vartojimui technologijos. Atrasdami naujas bičių produktų pritaikymo galimybes, plečiame produktų pasiūlą.

Plečiasi ir eksporto šalių sąrašas. Dalyvaudami tarptautinėse parodose atrandame partnerius, kurie tampa medaus ambasadoriais savo šalyje. Gyvenantys JAV, Japonijoje ar Europos šalyse nenustebkite pamatę Jūsų mėgstamą medų parduotuvės lentynoje.

Nepaisant visų pokyčių, mums bitininkystė išlieka nepakeičiamu pomėgiu, šeimą sutelkiančia ir apjungiančia veikla, kurioje sukamės patys kaip bitelės, drauge lipdydami idėjų korius, nešiodami, tiesa, ne visuomet lengvą, verslo nektarą ir ragaudami šeimos bendryste subrandintą džiaugsmo medų.

Bitelės dirba mums, o mes – joms, todėl ypatingą dėmesį skiriame visiems klientams, kurie savo virtuvės neįsivaizduoja be išskirtinės kokybės natūralios bičių produkcijos.

Dabar belieka mums ir jums draugauti!

Skanūs linkėjimai nuo Šerkšnų šeimos